Посетили смо Музеј Николе Тесле

Никола Тесла је рекао: „Напредак и развитак човека битно зависе инвенције. То је најважнији продукт човековог стваралачког ума. Његов крајњи циљ је потпуна превласт ума над материјалним светом, искоришћавање силе природе за људске потребе.“

Ученици, чланови ученичког парламента, организовали су посету Музеју „Николе Тесле“. Никола Тесла је био веома активан научник и током свог живота произвео је бројне патенте за иновације које су истински промениле свет.

Наши ученици желели су да виде неке од њих и сазнају о животу и делу нешто више, управо у простору у коме се налазе експонати и предмети које је научник за живота користио.

Том приликом ученици су погледали филм о краткој биографији научника, као и сталну поставку, Теслине оргиналне ствари и урну, реплике његових изума.. Оно што им је било најзанимљивије јесте учешће у екпериментима и огледима..

Тања Поњавић, педагог школе