МАЈ МЕСЕЦ МАТЕМАТИКЕ
Данас су ученици одељења 3/4 имали прилику да посете Музеј науке и технике у Београду. Ову занимљиву и поучну ваннаставну активност организовала је њихова наставница математике Милица Мраовић. Повод за посету била је традиционална манифестација „Мај месец математике”, позната и под слоганом М3, која се већ годинама успешно организује широм Србије са циљем да популаризује ову науку и разбије предрасуде о математици као тешком предмету. Покретачи ове акције су Центар за промоцију науке и Математички институт САНУ, који сваког маја припремају разноврсне изложбе, интерактивне радионице и предавања која спајају математику са уметношћу, технологијом и природом. Музеј науке и технике смештен је у срцу Дорћола, у Скендер-беговој улици број 51. Сама зграда у којој се музеј налази веома је посебна јер је реч о објекту старе термоелектране, па тај простор сам…









