
У оквиру редовних активности Тима за каријерно вођење и саветовање ученика, у нашој школи је одржана презентација Високе школе електротехнике и рачунарства струковних студија (ВИШЕР) из Београда.
Матуранти Машинске школе „Радоје Дакић“ имали су прилику да се из прве руке упознају са студијским програмима који прате најсавременије технолошке трендове. Представници ВИШЕР-а детаљно су презентовали смерове из области:
- Нових рачунарских технологија,
- Аутоматике и системског инжењерства,
- Електронског пословања,
- Аудио и видео технологија.
Посебан акценат стављен је на могућности запослења. С обзиром на дефицит ИТ стручњака и инжењера на тржишту, ученицима је предочено како знања стечена кроз практичну наставу на овој високој школи омогућавају брз пролаз до сигурног и добро плаћеног посла у водећим домаћим и страним компанијама.
Ова посета била је још један важан корак ка пружању подршке нашим ђацима у доношењу једне од најважнијих животних одлука – избору будуће професије. Настављамо да градимо мостове између средње школе, факултета и привреде!
