Успешно учешће наших тимова на 10. Републичком такмичењу из мехатронике и роботике у Суботици

Машинска школа „Радоје Дакић“ наставила је низ успешних стручних наступа учешћем на јубиларном, 10. Републичком такмичењу из мехатронике и роботике. Домаћин овогодишњег престижног надметања била је Техничка школа „Иван Сарић“ у Суботици, која је окупила најбоље младе техничаре и програмере из средњих стручних школа широм Србије.

Нашу школу су на овом захтевном такмичењу поносно представљала два тима ученика. У саставу наших екипа такмичили су се Анђела Чормарковић, Момчило Митровић, Игњат Видојевић и Лазар Гладовић. Они су одмерили своја знања и вештине у решавању сложених задатака који обједињују машинство, електротехнику и информационе технологије. Кроз теоријске провере и практичан рад на софистицираној опреми, наши тимови су показали високу техничку писменост, прецизност и способност логичког размишљања под притиском конкуренције.

Иза овог запаженог наступа стоји вишемесечни предани рад и стручно вођство наших предметних наставника. Ученике су за такмичење пажљиво припремали ментори Мирјана Пртина и Ненад Радовановић. Они су својим знањем и ентузијазмом помогли ученицима да савладају напредне програме из области аутоматизације и роботике, чиме су још једном потврдили висок квалитет наставе у нашој установи.