Обележили смо 60 година постојања Машинске школе „Радоје Дакић“

Давне 1963. године отворена је наша школа из потребе да се школује кадар упућиван у индустријско језгро Београда – Раковицу. Од тада до данас, шездесет генерација ученика је уписано у нашу школу на велики број различитих образовних профила, а нешто мање генерација матураната је из школе отишло и нашло своје место у машинској индустрији.

Овај велики јубилеј обележили смо свечано. Припремљен је пригодан програм, а на обележавање је позван велики број гостију – представници Општине Раковица, СОУ Киро Спанџов из Севрене Македоније, МУП Раковица, Удружења приватних предузетника Раковице, Дома здравља Раковица, КУД „Димитрије Котуровић“, родитељи, ученици, колеге пензионери…

Свечаност је отворила директорка школе Бојана Стевановић. Програм су припремали колеге Горан Богдановић и Сретен Петковић уз учешће великог броја ученика.