„Буди свој, и не завистан“

Злоупотреба дрога је једна од карактеристика модерног друштва. Наркоманија је проблем који може да погоди сваког младог човека, а тиме и његову породицу и ширу околину. Међу младима нагло расте број уживалаца дрога. Млади је највише користе у узрасту од 14 до 25 година. Иако нам савремене технологије омогућавају већу доступност информација, овакав пораст броја уживалаца дрога, посебно међу децом средњошколског узраста, доказује да млади нису довољно упознати са овим проблемима.

У циљу превенције коришћења психоактивних суспстанци у Школи је, у организацији и Секретаријата за спорт и омладину Београда и организације New Renesans, 15.12.2023 одржано предавање под називом „Буди свој, и не завистан“. Предавању су присуствовали ученици следећих одељења: 2-1, 2-2, 3-2, 4-2 и 4-3, као и наставници Н.Радовановић, Н.Милојевић и Љ.Новаковић. Предавање је, уз дискусију и активно учешће ученика, одржао Димитрије Милутиновић, дугогодишњи инспектор Одељења за сузбијање наркоманије МУП-а Србије.