Радионица за ученике првог разреда на тему препознавања говора мржње

Како бисмо подигли свест о нивоу говора мржње у свакодневној комуникацији, а посебно у комуникацији на друштвеним мрежама, организовали смо радионицу о препознавању говора мржње за ученике првог разреда (по петорица ученика по одељењу). Од почетка ове школске године приметили смо да је говор мржње међу њима изненађујуће учестао, а да га ученици не препознају као негативну појаву, већ прихватају као друштвено уобичајен начин обраћања. Радионицу су водиле студенткиње четврте године Факултета политичких наука укључене у међународни пројекат са овом темом, на позив наставнице српског језика и књижевности Бранке Вуковић која је учествовала на једном од стручних скупова на овом факултету.  Ментор радионице је доц. др Александра Угринић, професор на ФПН.

Ово је била пилот радионица у односу на коју ће се прилагођавати сценарио за наредна дружења.