Посета манифестацији Наука око нас

У суботу, 04.11.2023. године у 12:00 часова, део ученика  одељења III/4 који је одабрао и похађа наставу физике као изборни предмет у пратњи наставнице физике Светлане Вуковић посетио је манифестацију „Наука око нас“ коју организује Факултет за физичку хемију.

Тема манифестације била је Додај реакцији боју и састојала се од теоријског увода који је одржан у Амфитеатру факултета и у оквиру кога су ученици чули упутства и теоријско објашњење 3 лабораторијске вежбе које су им припремили професори и студенти тог факултета. Након тога су ученици прешли у лабораторије где су узели активно учешће у извођењу самих експеримената. Цела манифестација је трајала преко 2 сата, али су ученици били задовољни могућностима које су им пружене.