Посета Музеју Српске православне цркве

Данас су ученици првог разреда у пратњи наставница Дејане Лекић Николић и Бранке Вуковић посетили Музеј СПЦ. Повод за посету јесте повезивање наставних садржаја српског језика и књижевност и историје, а у вези са наставном темом средњи век. Ученици су уз стручно вођење имали прилику да виде велики број аутентичних предмета, докумената, икона које представљају српско културно наслеђе изузетне вредности. Највећу пажњу привукла је “Похвала Светом кнезу Лазару” коју је израдила прва српска песникиња Јефимија, дело књижевне и примењене уметности рађено техником златовеза на пурпурној свили и текст дела Стефана Лазаревића “Слово љубве”. Такође, за све је било од изузетног значаја да виде како је изгледало одело кнеза Лазара, као и Повеље кнеза Лазара, цара Душан и Ђурђа Бранковића.