Пројекат „Средње стручно образовање и запошљивост младих“

Уводна радионица пројекта GIZ TVET

Прилагођавање система средњег стручног образовања захтевима зелене трансформације и одрживог развоја од великог је значаја за процес напредовања Србије ка прикључивању Европској Унији. Зелене вештине су кључне не само за ученике средњих школа већ и за младе људе који теже да унапреде запошљивост. Поемуте теме биле су у фокусу уводне радионице пројекта „Средње стручно образовање и запошљивост младих“.

Уводна радионица одражана је у хотеу Метропол у Београду, а говорници су били представник Министарства просвете Милош Благојевић, проф. др Габријела Грујић и Кристијан Шилинг руководилац одељења за развојну сарадњу Амбасаде СР Немачке.

Учесници су слушали излагања говорника али и учествовали у раду фокус група са идејом да се мапирају активности, идеје, начини остваривања који воде до главног циља. Међу актерима овог дешавања била је и директорка наше школе Бојана Стевановић.