Ученички парламент на једнодневном излету у Ваљеву

Активности
Жеља чланова Ученичког парламента је била да се за њих организује једнодневни излет. Руководилац парламента педаошкиња Тања Поњавић је предлог прихватила и уз сагласност и сарадњу са директорком школе Бојаном Стевановић организовала одлазак у Ваљево. Група ученика до Ваљева је путовала возом, где су их дочекали ученици Техничке школе и повели у обилазак града. Представници парламента обишли су Народни музеј у Ваљеву који је 1951. године основала тадашња општина Ваљево. Ово је музеј комплексног типа. Својом делатношћу покрива територију Колубарског округа. Осим музеја, посетили су Ваљевску гимназију, Модерну галерију где су имали прилику да погледају дела Љубе Поповића, као и центар града и Тешњар. То је стари део града Ваљева и је један од његових најупечатљивијих симбола. Налази се на десној обали Колубаре, стешњен између речног тока и брда. Тешњар је данас једна од ретких оријенталних целина сачуваних у Србији.